Na czym polega mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa skóry głowy

(No Ratings Yet)

Plan artykułu
  Add a header to begin generating the table of contents

  Mezoterapia igłowa wliczana jest do grona zabiegów medycyny estetycznych. Jej głównym zadaniem jest dostarczenie bezpośrednio do skóry substancji pobudzających wzrost i spowalniających wypadanie włosów. Mezoterapia igłowa uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych metod walki z łysieniem.

  Dla kogo przeznaczony jest zabieg mezoterapii igłowej?

  Mezoterapia igłowa skóry głowy przeznaczona jest dla osób, które zmagają się z problemem nadmiernej utraty włosów i łysieniem. Zabieg można stosować zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Mezoterapia igłowa może być także stosowana w celach profilaktycznych, w przypadku dostrzeżenia pogarszającej się kondycji włosów, na ograniczonej powierzchni lub na całej owłosionej części skóry głowy.

  Zabieg polecany jest szczególnie wśród osób, u których wypadanie włosów spowodowane jest ubogą dietą, słabym krążeniem i zmianami hormonalnymi. Metoda może być stosowana także u wszystkich posiadających słabe i wymagające silnego odżywienia włosy. 

  Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy

  Zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy przeprowadzany jest przy pomocy systemu GPS III Recover i trwa około godziny. Lekarz pobiera od pacjenta krew, która następnie jest odwirowywana w specjalnym separatorze, celem wydzielenia koncentratu złożonego z leukocytów i płytek krwi (których stężenie w preparacie jest niemalże 9 razy większe niż w zwykłej krwi). Następnie przeprowadzane są iniekcje płynu.

  Zabieg wykonywany jest strzykawką z bardzo cienkimi igłami lub przy pomocy specjalnie przeznaczonego do tego celu pistoletu. Po zabiegu, na skórze głowy pozostają niewielkie ślady w postaci punkcików lub kratki, w zależności od zastosowanej techniki. Plamki znikają bardzo szybko i zazwyczaj już po 24 h nie widać żadnych śladów. Nakłucia nie są bolesne, ale w przypadku, gdy pacjent cierpi na niski próg wrażliwości na ból, istnieje możliwość zastosowania miejscowego znieczulenia w postaci kremu lub sprayu. 

  Do zabiegu nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać, a po jego wykonaniu można bez żadnych problemów powrócić do wykonywania codziennych zadań. Nie ma konieczności stosowania dodatkowej pielęgnacji skóry głowy. Należy jednak ograniczyć używki i przez jakiś czas nie korzystać z solarium i sauny. 

  Co wchodzi w skład wstrzykiwanego koncentratu?

  Do skóry wstrzykiwane jest osocze krwi z leukocytami oraz płytkami krwi, zawierającymi następujące czynniki wzrostu:

  • PDFG - stymuluje podział komórek
  • TGF - poprawia tempo namnażania się komórek
  • VEGF - poprawia unaczynienie, co pozytywnie wpływa na odżywienie mieszków włosowych