Na czym polega mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa skóry głowy

(No Ratings Yet)

Plan artykułu
    Add a header to begin generating the table of contents

    Mezoterapia igłowa skóry głowy

    Mezoterapia igłowa wliczana jest do grona zabiegów medycyny estetycznych. Jej głównym zadaniem jest dostarczenie bezpośrednio do skóry substancji pobudzających wzrost i spowalniających wypadanie włosów. Mezoterapia igłowa uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych metod walki z łysieniem.

    Dla kogo przeznaczony jest zabieg mezoterapii igłowej?

    Mezoterapia igłowa skóry głowy przeznaczona jest dla osób, które zmagają się z problemem nadmiernej utraty włosów i łysieniem. Zabieg można stosować zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Mezoterapia igłowa może być także stosowana w celach profilaktycznych, w przypadku dostrzeżenia pogarszającej się kondycji włosów, na ograniczonej powierzchni lub na całej owłosionej części skóry głowy.

    Zabieg polecany jest szczególnie wśród osób, u których wypadanie włosów spowodowane jest ubogą dietą, słabym krążeniem i zmianami hormonalnymi. Metoda może być stosowana także u wszystkich posiadających słabe i wymagające silnego odżywienia włosy. 

    Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy

    Zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy przeprowadzany jest przy pomocy systemu GPS III Recover i trwa około godziny. Lekarz pobiera od pacjenta krew, która następnie jest odwirowywana w specjalnym separatorze, celem wydzielenia koncentratu złożonego z leukocytów i płytek krwi (których stężenie w preparacie jest niemalże 9 razy większe niż w zwykłej krwi). Następnie przeprowadzane są iniekcje płynu.

    Zabieg wykonywany jest strzykawką z bardzo cienkimi igłami lub przy pomocy specjalnie przeznaczonego do tego celu pistoletu. Po zabiegu, na skórze głowy pozostają niewielkie ślady w postaci punkcików lub kratki, w zależności od zastosowanej techniki. Plamki znikają bardzo szybko i zazwyczaj już po 24 h nie widać żadnych śladów. Nakłucia nie są bolesne, ale w przypadku, gdy pacjent cierpi na niski próg wrażliwości na ból, istnieje możliwość zastosowania miejscowego znieczulenia w postaci kremu lub sprayu. 

    Do zabiegu nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać, a po jego wykonaniu można bez żadnych problemów powrócić do wykonywania codziennych zadań. Nie ma konieczności stosowania dodatkowej pielęgnacji skóry głowy. Należy jednak ograniczyć używki i przez jakiś czas nie korzystać z solarium i sauny. 

    Co wchodzi w skład wstrzykiwanego koncentratu?

    Do skóry wstrzykiwane jest osocze krwi z leukocytami oraz płytkami krwi, zawierającymi następujące czynniki wzrostu:

    • PDFG - stymuluje podział komórek
    • TGF - poprawia tempo namnażania się komórek
    • VEGF - poprawia unaczynienie, co pozytywnie wpływa na odżywienie mieszków włosowych