Trivellini Mamba

Przyszłość przeszczepu włosów FUE

trivellini

Pierwsi w Polsce

Medical Hair jako jedna z pierwszych klinik w Europie i pierwsza w Polsce wykonuje przeszczepy włosów przy użyciu nowatorskiego urządzenia skonstruowanego przez jednego z najbardziej uznanych chirurgów w branży doktora Roberto Trivelliniego.

Rozwój technik FUE ( follicular unit extraction ) przez ostatnie 15 lat zmierzał w kierunku uczynienia tego pobrania precyzyjnym, szybkim i bezpiecznym. Udawało się to wynalazcom z różnym skutkiem. Stąd mnogość  systemów i urządzeń na rynku.

 W nowatorski sposób wykorzystuje ono zgromadzone dotychczas na całym świecie doświadczenie na temat pobrania FUE i zamyka je w jednym urządzeniu, które dr Trivellini nazwał MAMBA.

Jest to dzisiaj najbardziej technologicznie zaawansowany i wyrafinowany system do operacji typu FUE !

Dlaczego Trivellini Mamba to rewolucja w FUE

„Tajemnicą” MAMBY jest możliwość podzielenia każdego pobrania pojedynczego graftu na kilka faz różnych ruchów, i co najważniejsze, ruchy te mogą być zestawione ze sobą w dowolny sposób. Mamy do dyspozycji:

dark-check

Rotację - ruch obrotowy wokół osi wiertła

dark-check

Oscylację - ruch w lewo, potem w prawo. Co ciekawe, kąt oscylacji może być nastawiony pomiędzy 30 a 360 stopni;

dark-check

Wibrację - o regulowanej sile;

dark-check

Ruch MAMBA - jednoczesna oscylacja i wibracja.

Czas każdej fazy można ustawić w milisekundach w dowolny sposób. Daje to praktycznie nieograniczone możliwości dostosowania ruchu wiertła do panujących warunków operacyjnych i właściwości skóry każdego pacjenta.

trivellini-pobierak

Bardzo ważną i wyjątkową właściwością urządzenia jest podłączenie próżni do kanału roboczego, co powoduje lekkie podciąganie i „prostowanie” tkanek wokół włosa w trakcie nawiercania.

Ryzyko uszkodzenia mieszka, sprowadzone do minimum

Nieodłączną cechą systemu są specjalnie skonstruowane wiertła o różnej średnicy ( od 0,7 do 1,0 mm ze skokiem o 0,05mm ). W systemie występują wiertła gładkie o różnym ukształtowaniu krawędzi tnącej. Przy projektowaniu zastosowano zaawansowane techniki symulacji komputerowej i na ich podstawie zbudowano krawędzie o optymalnym kształcie, minimalizującym ryzyko uszkodzenia mieszka!

Dodatkowo mamy do dyspozycji wiertła typu „RING”. Na tym wiertle, ok 2mm od krawędzi tnącej występuje specjalnego kształtu zgrubienie. Powoduje ono, że w trakcie posuwania się wiertła w głąb skóry krawędź tnąca oddala się od strefy mieszka włosowego. Graft zawiera wtedy więcej nieuszkodzonych tkanek dookoła mieszka, a ryzyko uszkodzenia sprowadzone jest do minimum!

Obserwacje i doświadczenia Medical Hair z pracą systemem MAMBA by TRIVELLINI wskazują

dark-check

Faza pobrania graftów jest zdecydowanie krótsza niż w przypadku stosowania standardowych urządzeń i wierteł. Średnio pobieramy 1000-1200 graftów w czasie jednej godziny, a u pojedynczych pacjentów ( dobre warunki operacyjne ) pobieraliśmy nawet 2000 graftów w ciągu jednej godziny.

dark-check

Odsetek uszkodzeń jest na poziomie 1-2%, co jest nieosiągalne przy użyciu innych systemów

dark-check

Współczynnik „liczba włosów na graft” jest o około 30% wyższy w stosunku do innych urządzeń co przekłada się na zdecydowanie większą liczbę przeszczepionych włosów w tej samej liczbie graftów.

dark-check

Ruch MAMBA - jednoczesna oscylacja i wibracja.

Jesteśmy przekonani, że Mamba jest aktualnie najlepszym rozwiązaniem dla osób decydujących się na przeszczep włosów!

Zgłasza się do nas coraz większa liczba pacjentów - którzy zdecydowali się kiedyś na najtańszą ofertę lub zabieg w egzotycznym miejscu - którym często nie możemy już pomóc gdyż w trakcie jednego zabiegu uszkodzono i zdegradowano włosy w miejscu dawczym!

Pacjenci podejmujący decyzję o wykonaniu przeszczepu włosów

praktycznie nie zadają pytania:

dark-check

jak będzie wyglądał mój tył głowy (potylica) kilka miesięcy po zabiegu?

dark-check

jak dużo włosów stracę w trakcie pobierania?

dark-check

Ile zabiegów mogę jeszcze wykonać w przyszłości wraz z postępującym procesem łysienia?

dark-check

Ruch MAMBA - jednoczesna oscylacja i wibracja.

youtube-video-thumbnail

Ile przeszczepów włosów możesz zrobić?

Pacjenci nie zdają sobie sprawy ,że pierwszy przeszczep włosów może być ich ostatnim!

Mamba jest wspaniałym narzędziem w rękach doświadczonego chirurga, który potrafi indywidualnie ustawić parametry urządzenia dla każdego pacjenta.

Mamba w nowatorski sposób „oszczędza” potylicę pacjenta aby można było w przyszłości powtarzać zabiegi o ile zajdzie taka potrzeba!

Nasze urządzenia, Mamba i FUE Extractor - jako jedyne -wykonują oscylacyjne ruchy wiertła w lewo potem w prawo co umożliwia wykonywanie przeszczepów techniką UN SHAVEN ( bez golenia potylicy), której jesteśmy prekursorami w Europie.