Przeszczep włosów FUE

Skorzystaj z najmniej inwazyjnej metody przeszczepu włosów. Przeszczepu FUE.

Przeszczep włosów metodą FUE – na czym polega?

Metoda przeszczepu włosów polegająca na punktowym pobieraniu z okolicy potylicznej drobnych fragmentów skóry (o średnicy od 0,7 do 0,9 mm) zawierających mieszki włosowe. FUE, czyli Follicular Unit Extraction, to obecnie najbardziej nowoczesna i bezpieczna metoda transplantacji włosów. Polega na pobraniu mieszków włosowych od samego pacjenta i przeszczepieniu ich w inne miejsce. Najczęściej pobiera się włosy z boków i tyłu głowy, ponieważ są one najsilniejsze. Zabieg odbywa się bez żadnej ingerencji chirurgicznej czy użycia skalpela. Lekarz pobiera pojedyncze mieszki włosowe razem z tkanką skórną wokół nich. Następnie umieszcza je z przodu lub na czubku głowy, tam, gdzie włosów jest mniej lub nie ma ich wcale. Przeszczepione włosy są mocne i trwałe. Dzięki FUE można obniżyć linię włosów u pacjenta oraz wypełnić ubytki spowodowane na przykład łysieniem plackowatym.

Jak podjąć decyzję o wyborze metody przeszczepu włosów FUE

Zdecyduj się na metodę FUE

Po wstępnej konsultacji z pacjentem lekarz zleca odpowiednie badania i doradza najlepszą metodę zabiegu. Zdecydowanie się na metodę FUE powinno wynikać z korzystnych wskazań zdrowotnych oraz odpowiadać oczekiwaniom pacjenta. Zabieg najlepiej sprawdza się u osób poniżej 50 roku życia, które zaczęły przedwcześnie tracić włosy.

Podczas wyboru najlepszej metody lekarz zwraca również uwagę na wyniki badań krwi, typ łysienia oraz podłoże genetyczne. FUE jest metodą skierowaną zarówno do mężczyzn, jak i kobiet zmagających się z różnymi typami łysienia. Zabieg pozwala na transplantację włosów zarówno na głowie, jak i na brodzie czy klatce piersiowej. Przeszczepione włosy uzupełnią również ubytki w wąsach, rzęsach lub brwiach. Zabiegowi mogą poddać się pacjenci, którzy już wcześniej doświadczyli transplantacji włosów inną metodą (np. FUT).

Przeszczep włosów bez blizn

Po wygojeniu miejsca pobrania, czasami po rozgarnięciu włosów na potylicy widoczne są maleńkie "kropki". Efekt ten, jeśli wystąpi, maskowany jest przez włosy o długości 1-2 mm. Rozmiar "kropek" zależy bardzo od rozmiaru narzędzi - dlatego do pobierania włosów w klinice MEDICAL HAIR stosujemy standardowo instrumenty o średnicy 0,8 mm, aby zminimalizować to zjawisko

Przeszczep włosów metodą FUE w Medical Hair

Tył głowy przed zabiegiem

Przeszczep włosów metodą FUE w Medical Hair

Tył głowy po ogoleniu i przygotowaniu do zabiegu

Przeszczep włosów metodą FUE w Medical Hair

Tył głowy chwilę po pobraniu 2500 graftów

Przeszczep włosów metodą FUE po 10 dniach w Medical Hair

Tył głowy 10 dni po zabiegu

Przeszczep włosów metodą FUE po odrośnięciu włosów w Medical Hair

Tył głowy po odrośnięciu włosów

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzięki nowoczesnym mikroskopom, każdy mieszek włosowy jest dokładnie kontrolowany.

Jakie są zalety metody FUE?

Poznaj wszystkie plusy przeszczepu FUE

Zabieg bezinwazyjny, bez użycia skalpela. Bez blizn i szwów, brak konieczności wizyt kontrolnych po zabiegu. Dzięki włosom pobranym od pacjenta odrzuty i powikłania są zredukowane do minimum. Znieczulenie miejscowe pozwala na powrót do domu jeszcze tego samego dnia. Szybkie i prawie bezbolesne gojenie
Krótka rekonwalescencja i szybki powrót do codziennych czynności.
Trwałe i widoczne efekty

Przeszczepiamy nawet 6000 transplantów

Pobranych podczas jednego zabiegu

Każda metoda charakteryzuje się innym sposobem pobierania transplantów. Metodą FUE nasz zespół jest w stanie wykonać przeszczepy włosów wykorzystując nawet 6000 transplantów podczas jednego zabiegu.

icon-shaven

do 0

transplantów
przeszczep-wlosow-fue-wysyczanie-mieszkow-1

2500 transplantów przygotowanych do wszczepienia.Przechowywane są w soli fizjologicznej i odpowiedniej temperaturze.

Wysychaine implantów?

Nie w Medical Hair i przeszczepem włosów FUE!

Wysychanie mieszków włosowych jest spowodowane między innymi poprzez używanie urządzeń zasysających mieszki włosowe suchym powietrzem. Jest ono niejako "wpisane w metodę" operowania.

W Medical Hair nie stosujemy tego typu urządzeń!

Zjawisku wyschnięcia zapobiega właściwe i ostrożne obchodzenie się z implantami, przechowywanie ich w odpowiednich warunkach i temperaturze oraz skrócenie czasu pomiędzy pobraniem i wszczepieniem. Dlatego też w Medical Hair wykorzystujemy FUE Extractor, który pozwala na niemal bezinwazyjne pobieranie materiału do przeszczepu.

Przeszczep metodą FUE

Informacje dla pacjenta

FUE to nowatorska metoda transplantacji włosów, która nie wymaga wielu przygotowań ze strony pacjenta ani długiego okresu rekonwalescencji. Warto jednak poznać więcej szczegółów na temat samego zabiegu oraz okresu przed i po nim.

Przed zdecydowaniem się na sam zabieg, lekarz trycholog może zlecić badania krwi oraz zrobić wywiad z pacjentem, aby dowiedzieć się więcej na temat przyczyny łysienia. Może również wykonać badanie trychologiczne, by przyjrzeć się cebulkom włosów pod mikroskopem i szczegółowo zbadać ich stan. W razie występowania schorzeń lub problemów zdrowotnych konieczna jest konsultacja z lekarzem z innej dziedziny, np. endokrynologiem.

Jeśli pacjent został zakwalifikowany, a termin zabiegu został ustalony, na kilka dni przed powinno się odstawić leki rozrzedzające krew. Jeśli pacjent przyjmuje jeszcze inne lekarstwa, powinien skonsultować ich dawkowanie z trychologiem. Na jeden dzień przed zabiegiem wskazane jest zrezygnowanie z alkoholu i mocnej kawy. Lekarz może również zlecić używanie odpowiednich preparatów do włosów, nie zawsze jest to jednak konieczne.

Długość zabiegu zależy od ilości włosów, jakie będą przeszczepiane. Im większa powierzchnia tym zabieg jest dłuższy. Transplantacja włosów na głowie może trwać nawet 8 godzin. Zabieg podzielony jest na dwie części: pobranie mieszków włosowych i otaczającej ich tkanki skórnej oraz przeszczep pobranych włosów. Dzięki znieczuleniu miejscowemu pacjent jest cały czas przytomny podczas zabiegu. Może rozmawiać z lekarzem i obecnym personelem, słuchać muzyki, a nawet coś zjeść

Już w ten sam dzień pacjent może wrócić do domu. Jest to zabieg bezinwazyjny, dlatego rekonwalescencja przebiega szybko i sprawnie. Niemal od razu można wrócić do pracy i codziennych czynności. Już po kilku dniach można umyć głowę. Z czasem włosy zaczną odrastać. Wszelkie zabiegi fryzjerskie na nowych włosach można skonsultować z lekarzem. Odradza się wysiłek fizyczny zaraz po zabiegu. Osobom bardzo aktywnym i uprawiającym sport poleca się również konsultację z trychologiem w celu ustalenia terminu powrotu do treningów. Włosy po przeszczepie nie wymagają specjalnego dbania. Trycholog może przepisać antybiotyk do spryskania skóry głowy oraz doradzić, jaki szampon i inne kosmetyki do włosów używać, by efekty zabiegu były widoczne, a skóra głowy i włosy były w jak najlepszym stanie.

Transplantacja włosów nie wymaga narkozy, dlatego pacjent nie musi przychodzić na czczo. Przed zabiegiem można zjeść posiłek. Jest to nawet wskazane, bo przeszczep może trwać kilka godzin. Na zabieg należy przyjść wypoczętym. Najlepiej przyjść w wygodnym ubraniu oraz mieć coś do przykrycia głowy po zabiegu (czapkę lub kaptur).