Jak zadbać o suche włosy

Jak zadbać o suche włosy?

(1 votes, average: 1,00 out of 5)

Plan artykułu
  Add a header to begin generating the table of contents

  Jak zadbać o suche włosy?

  Sprawiają sporo problemów, gorzej wyglądają, a utrzymanie ich w dobrej formie bywa wielkim wyzwaniem. Suche włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, a im prędzej otoczymy je dobrą opieką, tym lepiej. Co warto wiedzieć na temat tego problemu? Jak pielęgnować suche włosy?

  Suche włosy: co je wyróżnia?

  Suche włosy to przede wszystkim wiele problemów z układaniem fryzury. Puszące i elektryzujące się włosy sprawiają, że misternie układana grzywka szybko zmienia swój wygląd, a elegancki kok po kilkunastu minutach przestaje się atrakcyjnie prezentować. Suche włosy są też zazwyczaj dość matowe, mają też tendencję do rozdwajania się. Dodatkowym problemem są skutki niewłaściwej pielęgnacji lub jej braku, co może skutkować łamliwością włosów oraz ich wypadaniem.

  Skąd biorą się takie problemy?

  Aby skutecznie walczyć z suchością włosów i zapewnić im możliwie jak najlepszą pielęgnację, warto zastanowić się nad tym, skąd biorą się takie problemy. W wielu przypadkach winę za przesuszanie się włosów ponoszą zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem suszarki lub prostownicy. Częsta koloryzacja lub rozjaśnianie włosów to kolejny problem, mogący wpływać na stan włosów i ich tendencję do przesuszania się. Suche włosy mogą się też okazać skutkiem źle dobranych szamponów i odżywek, bywa i tak, że problemy związane z suchymi włosami są objawem niedoborów witaminy A i E w diecie.

  Jak pielęgnować suche włosy?

  Odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że suche włosy przestaną być dla nas aż tak wielkim problemem. Rezygnacja z suszarki do włosów, regularne podcinanie końcówek oraz korzystanie z tych odżywek do włosów, w których znajduje się spora ilość witaminy E – oto bardzo ważna sprawa, o której warto pamiętać. Dodatkowym wsparciem dla suchych włosów mogą się okazać olejki z czarnuszki lub z migdałów. W walce o utrzymanie suchych włosów w dobrym stanie może też pomagać olejek arganowy, który dzięki swym kosmetycznym właściwościom zdobył spore uznanie na całym świecie. Domowe zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem oliwy z oliwek lub siemienia lnianego, maseczki z bananów i awokado – oto kolejne zabiegi, dzięki którym utrzymanie suchych włosów w dobrej formie staje się łatwiejsze.