Jak skutecznie nawilżać włosy

Jak skutecznie nawilżyć włosy?

(1 votes, average: 1,00 out of 5)

Plan artykułu
  Add a header to begin generating the table of contents

  Jak skutecznie nawilżyć włosy?

  Suche włosy i problemy z nimi związane zwykle pojawiają się po lecie lub zimie – w końcu warunki atmosferyczne wpływają na kondycję nie tylko naszego ciała i ogólnego samopoczucia, ale też właśnie włosów.
  Mocne słońce, czy siarczysty mróz nie pozwalają w pełni zadbać o dobrą formę naszych włosów. Najczęstsze powody suchych włosów to: uszkodzenia mechaniczne ( suszenie, prostowanie, farbowania ), słońce, słona woda, mróz. Jak zatem zadbać o kondycję włosów?

  Intensywne nawilżanie włosów

  Aby odnieść pożądany efekt należy skupić się na zamknięciu łuski włosa – czyli myć włosy zimną wodą, nigdy nie gorącą. Nie zbędę będą też odpowiednie kosmetyki, i to nie koniecznie te z najwyższej półki. Muszą zawierać przede wszystkim keratynę, która dogłębnie nawilża, no i nie można zapomnieć o odżywce.
  Odżywka będzie bardziej skuteczna, jeśli wybierzemy tą przeznaczoną do włosów suchych, a w jej składzie znajdować się będą oleje, siemię lniane, czy migdały.
  Odstawić należy wszystkie kosmetyki, które w składzie mają silikony.
  Poza tym do codziennej pielęgnacji włosów warto dodać oleje. Oczywiście nie ma „jednego skutecznego” dla nas wszystkich. To jaki ostatecznie wybierzemy zależy od naszych preferencji i korzystnego wpływu na włosy. Skuteczne są oleje:

  - kokosowy,
  - lniany,
  - arganowy,
  - z awokado,
  - migdałowy.

  Na wilgotne i umyte włosy wcieramy niewielką ilość oleju, dokładnie go rozprowadzając – pomoże przeczesanie włosów grubym grzebieniem. Zawijamy włosy w ręcznik i zostawiamy na 30-40 min. zabiega powtarzać przynajmniej raz w tygodniu.
  Można też dodawać olej do maski czy odżywki i taką mieszankę pozostawić przez kilka minut, potem spłukać letnią wodą.

  Mgiełki też są dobrym sposobem na przywrócenie włosom odpowiedniego nawilżenia. Nie dość, że spray jest łatwy w obsłudze, to możesz jej używać nawet na suche włosy celem odświeżenia.

  Technika OMO

  OMO to nic innego, jak mycie włosów na przemian Odżywka-Mycie-Odżywka. Na zwilżone włosy nakładamy odżywkę, pozostawiamy na chwilę, spłukujemy letnią wodą, myjemy włosy szamponem – i uwaga ważne, aby szamponu nie aplikować bezpośrednio na włosy, najlepiej zmieszać szampon z wodą i dopiero myć włosy.
  Na koniec jeszcze raz odżywka. Tym razem pozostawiona na dłużej. I tu wybrać należy cięższą, z większą ilością składników nawilżających. Najlepiej pozostawić ją pod folią.

  Jak dbać o suche włosy

  Należy przede wszystkim unikać:

  - nadmiernego suszenia – najlepiej niech włosy wysychają naturalnie. Jeśli musisz użyć suszarki, wybierz zimne powietrze,
  - farbowania – nie katuj włosów co 2-3 tygodnie, może warto wrócić do naturalnego kolor?
  - prostowanie – fale i loki są mega modne!
  - silikonów – wybierać kosmetyki do włosów z bogatym i naturalnym składem,
  - pocierania włosów – unikaj mechanicznego wycierania włosów w ręcznik, połamiesz je,
  - mycia ciepłą i gorącą wodą – zimna woda skutecznie zamyka łuskę włosa.

  Nawilżanie włosów w domu

  W domu też masz produkty, z których bez problemu przygotujesz maski nawilżające:

  - jajka,
  - oliwa z oliwek,
  - olej kokosowy,
  - awokado,
  - majonez.

  W zmiennych proporcjach z każdego z tych składników przygotujesz dobrą i odżywczą maseczkę. Pamiętaj, aby całość zawsze zawijać w folię, potem w ręcznik i zostawić przynajmniej na 40-50 minut na włosach. Potem dokładnie i delikatnie umyj włosy szamponem i spłucz letnią wodą.