ile-kosztuje-przeszczep-wlosow

Ile kosztuje przeszczep włosów?

(7 votes, average: 3,00 out of 5)

Plan artykułu
  Add a header to begin generating the table of contents

  Ile kosztuje przeszczep włosów?

  Koszty transplantacji włosów

  Jeśli szukałeś dokładnego cennika przeszczepu włosów, to niestety nie znajdziesz go tutaj. Powód jest dość prosty - każdy przypadek jest zupełnie inny i wymaga dobrania odpowiedniej metody. Mamy też możliwość dostosowania ilość graftów do wymagań lub budżetu klienta. Zabieg przeszczepu włosów, dla wielu osób decydujących się na niego, jest niezwykle ważnych krokiem w ich życiu. Nierzadko taka procedura pozwala na podniesienie własnej samooceny, a co za tym idzie samopoczucia i komfortu życia. Niestety, transplantacja włosów nie jest zabiegiem budżetowym i w zależności od skali przeszczepu, może okazać się poza finansowym zasięgiem.

   

  Refundacja transplantacji włosów

  Żadne zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej, w tym transplantacje włosów, nie są refundowane przez NFZ. W związku z tym, pacjent ponosi pełen koszt procedury.

  Sytuacja zmienia się, kiedy zabiegi wykonywane są ze wskazań medycznych (najczęściej chodzi tu o widoczne oszpecenia, które znacząco obniżają jakość życia) - wtedy pacjent może ubiegać się o zrefundowanie kosztu zabiegu przez NFZ. W praktyce naszej kliniki sytuacje takie zdarzają się rzadko (najczęściej chodzi o pourazowe lub pooparzeniowe ubytki w obrębie owłosionej skóry głowy), a NFZ bardzo niechętnie finansuje takie procedury.

  Koszt zabiegu zależy i jest kombinacją kilku czynników. Po pierwsze i najważniejsze, zależy od wielkości zabiegu. Kalkulując cenę obliczamy po prostu iloczyn liczby graftów niezbędnych do uzupełnienia ubytku i ceny jednego graftu. Stosujemy też zasadę, że przy dużej ilości graftów cena jednostkowa jest mniejsza.

  Ile kosztuje przeszczep włosów
  Ile kosztuje przeszczep włosów

  Jaka jest cena jednego graftu przy przeszczepie włosów

  Cena jednego graftu zależy również od metody użytej do jego pobrania. Najwyższy jest koszt jednego graftu uzyskanego metodą “FUE unshaven” (FUE bez golenia miejsca dawczego) oraz BHT (body hair transplant - graft uzyskany z innych niż głowa części ciała). Ok 25% jest mniejsza cena jednego graftu pobranego w czasie klasycznego zabiegu FUE. Najtańszy jest implant uzyskany z podzielenia paska skóry pobranego w  czasie procedury STRIP.

   

  Umów konsultację i dowiedź się ile dokładnie kosztuje przeszczep włosów w Twoim przypadku!

  Jeśli na prawdę chcesz dowiedzieć się jaki może być koszt przeszczepu Twoich włosów, wypełnij formularz i umów darmową konsultację z naszymi specjalistami. Przychodząc nie zobowiązujesz się do żadnych następnych kroków.