Przeszczep włosów za granicą

Przeszczep włosów za granicą, co warto wiedzieć

(2 votes, average: 3,00 out of 5)

Plan artykułu
  Add a header to begin generating the table of contents

  Przeszczep włosów za granicą, co warto wiedzieć

  Przeszczep włosów w Turcji - czy warto?

  Czy warto zdecydować się na przeszczep włosów za granicą? Zabieg transplantacji włosów nie jest zabiegiem refundowanym w Polsce i jednocześnie jego koszty mogą sięgać wysoko. Te dwa aspekty sprawiają, że część pacjentów decyduje się na poszukiwania rozwiązań za granicą, a jednym z najbardziej popularnych krajów, gdzie ceny transplantacji są zachęcające, jest Turcja.

   

  Jakie ryzyko niesie za sobą decyzja wykonania zabiegu przeszczepu włosów w Turcji?

  Musimy pamiętać, że często za kosztem zabiegu, w przypadku medycyny estetycznej, kryje się wysoka jakość, doskonałe warunki higieniczne i wysokie kwalifikacje personelu wykonującego zabieg. Dlatego też, poszukując tańszych rozwiązań, należy przede wszystkim mieć na względzie własne dobro i zdrowie.

  Cena vs warunki podczas zabiegu.

  Koszty zabiegu transplantacji włosów warunkowane są wieloma czynnikami. Przede wszystkim, doświadczony lekarz pobierze taką liczbę przeszczepów, aby osiągnąć najlepszy efekt zarówno w miejscu biorczym, jak i dawczym. Oznacza to, że zabieg, w którym pobieranych jest nawet do 5000 przeszczepów zwiększa inwazyjność samej procedury i niesie za sobą większe ryzyko wystąpienia powikłań. Zabiegi w Turcji są właśnie takimi zabiegami, podczas których pobierana jest jak największa liczba przeszczepów, bez szczególnego zważania na konsekwencje, jakie taka procedura za sobą niesie.

  Warunki wykonywania przeszczepu.

  Kolejnym obszarem, któremu należy poświęcić dużo uwagi przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu w Turcji, są warunki w jakich sam zabieg zostanie wykonany. Nie zapominajmy, że choć przeszczep włosów nie jest operacją, to tak samo jak każda inna procedura medyczna, wymaga bezwzględnej sterylności. Obniżanie do granic opłacalności kosztów zabiegu, siłą rzeczy oznacza obniżanie jakości samej usługi, a co za tym idzie, również warunków higienicznych.

  Komfort i samopoczucie pacjenta przy zabiegu przeszczepu włosów.

  Idąc dalej, przeszczep włosów to zabieg czasochłonny. Choć nie wymaga szpitalnej obserwacji po jego wykonaniu, to jednak warto zadbać o swój komfort i samopoczucie dając sobie możliwość wypoczęcia po zabiegu. Jadąc w tak odległe miejsce, jakim jest Turcja, gdzie dodatkowo klimat znacząco różni się od środkowoeuropejskiego, komfort ten sobie odbieramy. Czas trwania transplantacji włosów to ok 8 godzin. 

  Procedury pozabiegowe

  Dodatkowo pojawiają się też kwestie procedur pozabiegowych. Doświadczenie lekarzy medycyny estetycznej w Polsce pokazuje, że nawet w przypadku wystąpienia powikłań po powrocie z odległego kraju, w którym wykonano zabieg, kontakt z zespołem czy lekarzem przeszczepiającym włosy jest niemożliwy.

  Jakość zabiegu zawsze niesie za sobą cenę. Bez względu na kraj, w którym jest wykonywany.

  Naturalnie także w Turcji są doświadczeni i kompetentni specjaliści, którzy nie odbiegają kwalifikacjami od lekarzy w znanych nam klinikach. Jednak ceny za wykonanie przez nich zabiegu w klinikach, w których pracują, będą znacznie wyższe niż przeciętna w danym kraju.