jak-wyglada-zabieg-przeszczepu-wlosow-3

Na czym polega zabieg transplantacji włosów?

(3 votes, average: 2,00 out of 5)

Plan artykułu
  Add a header to begin generating the table of contents

  Na czym polega zabieg transplantacji włosów?

  Kto decyduje się na przeszczep włosów?

  Nad wykonaniem zabiegu przeszczepu włosów zastanawiają się najczęściej osoby, które podjęły już niezliczoną ilość prób pozbycia się problemu łysienia. Po wykonaniu szeregu badań i podjęciu wielu procedur mających na celu przywrócenie porostu włosów, gdy okazuje się, że każda z dotychczasowych metod zawiodła, zaczynamy szukać sposobu, który ma szansę powodzenia. W większości przypadku najskuteczniejsza metodą jest transplantacja włosów.

  Na czym polega zabieg przeszczepu włosów i jakie są sposoby jego wykonania?

  Czym jest przeszczep włosów?

  Przeszczep włosów polega na pobraniu zdrowych mieszków włosowych z miejsca dawczego i przeniesieniu ich w miejsce biorcze tak, aby umożliwić im ponowne zagnieżdżenie. Zabieg wymaga ogromnej precyzji i dużego doświadczenia specjalisty, który będzie go wykonywał.

  W miejscach przeszczepu wykonywane są mikronacięcia, umożliwiające pobranie oraz wszczepienie mieszków włosowych.

  Sama procedura odbywa się w znieczuleniu miejscowym, jednak na sali zabiegowej przebywa zespół medyczny, sprawujących pieczę nad pacjentem. Niezbędna jest obecność anestezjologa, pielęgniarki i naturalnie chirurga medycyny estetycznej, wykonującego zabieg. Czas trwania wynosi nawet kilka godzin, dlatego szczegółowa obserwacja stanu pacjenta jest niezwykle istotna.

  Metody wykonania przeszczepu włosów

  W obszarze medycyny estetycznej z zakresu transplantacji włosów istnieje dziś kilka skutecznych metod jej wykonania. Wybór konkretnej z nich zależy przede wszystkim od przyczyny łysienia, choć jest też kilka innych kryteriów, na podstawie których lekarz podejmuje decyzje o wyborze konkretnej metody.

  Dlatego tak ważna jest wizyta konsultacyjna przed zabiegiem, podczas której przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem.

  Wśród nowoczesnych metod wykonywania przeszczepu włosów, które oferuje większość doświadczonych klinik medycyny estetycznej, możemy zaliczyć:

  • Metoda FUT (ang. Follicular Unit Transplantation) – „Strip”
  • Metoda FUE (ang. Follicural Units Extraction)
  • Metoda FUE z wykorzystaniem robota ARTAS
  • Metoda SAFER (ang. Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation)
  • Metoda BHT (ang. Body Hair Transplantation)
  • Metoda GHO

  Więcej na temat metod transplantacji włosów dowiesz się z tego wpisu: Metody transplantacji włosów i różnice między nimi