Umów konsultację telefoniczną


  Wysyłając zgłoszenie formularza wyrażasz zgodę na warunki polityki prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medical Hair Poland Sp. z o.o.

  • Telefon

   +48609202229

  • Email

   office@medicalhair.pl

  przeszczepy-wlosow-warszawa-ilustracja-7

  Wypadanie włosów – Pogłębiające się zakola

  (No Ratings Yet)

  Plan artykułu
   Add a header to begin generating the table of contents

   Zdrowe, lśniące włosy to atrybut świadczący o urodzie. Zarówno u kobiet jak i u mężczyzn włosy są ważnym elementem wizerunku, często dostrzeganym przez płeć przeciwną. U mężczyzn włosy w sposób szczególny wpływają na atrakcyjność i pewność siebie. Wraz z wiekiem problem z włosami u mężczyzn jest coraz poważniejszy. Zaczynają się problemy z łysieniem powodującym zakola.

   Pogłębianie się zakoli u mężczyzn

   Pogłębianie się zakoli u panów jest znacznie powszechniejsze niż u przedstawicielek płci pięknej. Za takim stanem rzeczy stoi wiele różnych czynników. Poza aspektami genetycznymi wynikającymi z różnic pomiędzy kobietą a mężczyzną, należy również zwrócić uwagę na czynniki wynikające z nieprawidłowego dbania o zdrowie i pielęgnację włosów. 

   Wpływ na zdrowo wyglądające włosy ma wiele kwestii związanych z prowadzoną dietą. W szczególności nadmierne spożywanie produktów bogatych w cukry, spożywanie sztucznie przetworzonej żywności oraz nadmierne spożycie alkoholu. Kolejnym czynnikiem mającym negatywny wpływ jest długotrwały lub silny stres. Czasami problemy z wypadaniem włosów są spowodowane zażywaniem leków, chemioterapią lub zażywaniem substancji odurzających. Poza wyżej wymienionymi czynnikami należy także mieć na uwadze problemy typowo zdrowotne takie jak niedoczynność tarczycy.

   Łysienie androgenowe - główny powód powstawania zakoli

   Czynników wpływających na wypadanie włosów jest wiele. Natomiast w większości przypadków przyczyną powstawania zakoli jest łysienie androgenowe. Szacuje się że dotyczy ono nawet 80% mężczyzn, a u kobiet występuje w zalewie 30-40%. Łysienie androgenowe polega na schorzeniu hormonalnym. Za taki stan rzeczy odpowiedzialne są mieszki włosowe które wykazują zbyt silną reakcję na męskie hormony płciowe. Najpierw wypadają cieńsze i słabsze włosy. Najszybciej osłabieniu ulegają mieszki włosowe znajdujące się mniej więcej na środku głowy oraz w przedniej części czaszki po lewej i prawej stronie. W efekcie czego powstają charakterystyczne zakola.

   Mimo że zakola to schorzenie o podłożu hormonalno-genetycznym to jednak można temu problemowi przynajmniej częściowo zapobiec. Jednym ze sposobów jest regularne szczotkowanie włosów, gdyż wpływa ono na oczyszczenie skóry z zniszczonych komórek i łupieżu. Na rynku dostępne są także specjalne preparaty pobudzające mieszki włosowe i dostarczające witaminy oraz mikroelementy. W przypadku gdy problem z zakolami jest poważny można skorzystać z metod medycyny estetycznej.