Przeszczep włosów metodą FUE

Przeszczep włosów poprawą jakości życia

(No Ratings Yet)

Plan artykułu
  Add a header to begin generating the table of contents

  Przeszczep włosów poprawą jakości życia

  Łysienie to jeden z głównych "wizualnych" problemów współczesnych czasów dla wszystkich ludzi. Mimo że oficjalnie nie jest to piętnowane, to w rzeczywistości zarówno osoby dotknięte tym problemem, jak i otoczenie, odbierają to jako coś negatywnego. Łysienie powoduje pogorszenie stanu psychicznego, zmniejsza samoocenę i wywołuje poczucie niskiej atrakcyjności. W skrajnych przypadkach może także prowadzić do depresji. Czy można tego uniknąć? To nie takie proste, ale okazuje się, że pomóc może przeszczep włosów. Jak poprawi się nasze życie po przeszczepie?

  Wzrost pewności siebie dzięki gęstym włosom

  Wypadanie włosów bardzo często prowadzi do wycofania się człowieka z aktywnego życia publicznego i usunięcia w cień. Dotyczy to szczególnie osób, które dotychczas starały się być w centrum uwagi, będąc zadowolonym ze swojego wyglądu. Po zabiegu przeszczepu włosów pacjenci bardzo szybko wracają do swojego starego stylu życia, a ich pewność siebie znacząco wzrasta. 

  Progres w relacjach damsko-męskich

  Jednym z najczęściej pojawiających się problemów związanych z łysieniem jest całkowite zaniechanie randkowania. Samoocena spada i wydaje nam się, że płeć przeciwna nie spojrzy na nas tak samo przychylnie, jak wtedy, gdy naszą głowę pokrywa bujna czupryna. Niestety, ale łysina w dalszym ciągu kojarzy się negatywnie i kandydat na partnera odrzucany jest na etapie przeglądania zdjęć. Nie jest to oczywiście standard i niektóre kobiety uwielbiają łysych mężczyzn (wszakże mają oni najwięcej testosteronu), ale należą one do zdecydowanej mniejszości. Przeszczep włosów całkowicie niweluje ten problem i znacząco ułatwia robienie pierwszego wrażenia.

  Rozwój kariery

  Młode osoby, u których pojawia się łysienie, traktowane są jako dużo starsze niż w rzeczywistości. Czasami może to być przeszkodą w rozwoju kariery, zwłaszcza gdy dany zawód wymaga określonych cech wyglądu zewnętrznego. Poza konkretnymi przypadkami łysiejące osoby nie są zbytnio pożądane w funkcjach wymagających bezpośrednich kontaktów z klientem. Dzięki przeszczepowi włosów dużo łatwiej utrzymać młody wygląd, co otworzy nam sporo ścieżek kariery.

  Bujna fryzura daje lepsze samopoczucie

  Nie od dziś wiadomo, że nie ma nic ważniejszego niż dobry stan zdrowia. Nie da się jednak być w pełni zdrowym, jeśli każdego dnia nasze odbicie w lustrze przypomina nam o tym, że łysiejemy i nie jesteśmy już tak atrakcyjni jak dotychczas. Dobre samopoczucie jest niezwykle ważne, dlatego też warto o nie zadbać. Przeszczep włosów sprawi, że zaczniemy akceptować siebie, a co za tym idzie, poprawi się nasza samoocena. Jeśli będziemy lubić siebie, życie stanie się dużo prostsze, a my będziemy mogli poświęcić się temu, co naprawdę lubimy, zamiast tracić czas na długotrwałe kuracje i ukrywanie się przed światem.

  Przeszczep włosów sprawia, że pacjent jest w stanie odmienić swoje życie o 180 stopni. Niektórzy są nawet w stanie wrócić ze swoim życiem do stanu sprzed pojawieniem się problemu, zapominając o tym wszystkim, czego doznali, gdy zaatakowało ich łysienie. Oczywiście każdy człowiek podchodzi do tego inaczej, ale nie da się ukryć, że nowe włosy znacząco poprawiają jakość życia pacjenta.