Co warto wiedzieć o przeszczepie włosów

Przeszczep włosów co warto wiedzieć, zanim się zdecydujesz

(2 votes, average: 3,00 out of 5)

Plan artykułu
    Add a header to begin generating the table of contents

    Przeszczep włosów co warto wiedzieć, zanim się zdecydujesz

    Włosy to jeden z najważniejszych elementów naszej prezencji. Ich utrata co prawda nie ma negatywnego wpływu na zdrowie, ale przekłada się bardzo na samoocenę i na to, jak postrzegają nas ludzie. Na szczęście dzięki zabiegowi transplantacji włosów można odzyskać bujną czuprynę i to na zawsze. Zobacz, na czym polega przeszczep włosów i kiedy można go wykonać. Zobacz co warto wiedzieć o przeszczepie włosów zanim się zdecydujesz.

    Czym jest przeszczep włosów?

    Przeszczep włosów, czyli transplantacja włosów to zabieg polegający na wszczepieniu w skórę głowy cebulek włosowych pobranych z głowy lub z innego miejsca na ciele. Jeżeli pacjent boryka się z łysieniem na czubku głowy, natomiast posiada włosy w okolicach płata potylicznego, to mogą być one stamtąd pobrane pod postacią wycinka skóry. Z tego wycinka pobiera się natomiast poszczególne cebulki włosowe i wszczepia je w partie pozbawione włosów.

    W czasie jednego zabiegu można przeszczepić do 3000 mieszków włosowych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga rekonwalescencji. Pacjenci opuszczają klinikę najczęściej już następnego dnia po zabiegu. Opatrunek zakłada się tylko na miejsce pobrania włosów i zdejmuje po upływie dwóch dób. Miejsca wszczepów są widoczne jedynie jako małe czerwone punkciki, z których wystają krótkie włoski. Powrót do pracy możliwy jest nawet następnego dnia. Jednakże zaleca się, by pacjent przez kilka pierwszych dni oszczędzał się – nie przemęczał i nie wykonywał intensywnych ćwiczeń fizycznych.

    Kiedy wykonać przeszczep włosów?

    Przeszczep włosów może być wykony o osób, które:

    • Borykają się z łysieniem androgenowym.
    • Utraciły włosy na skutek ciężkiej choroby, oparzenia, operacji bądź urazu głowy.
    • Ciepią na łysienie spowodowane promieniowaniem.

    W przypadku rozległej łysiny konieczne jest przeprowadzenie nawet dwóch czy trzech zabiegów. W przypadku zakoli lub niewielkich ubytków włosów na czubku głowy zazwyczaj wystarczy jeden zabieg. W przypadku transplantacji włosów górna granica wiekowa jest bardzo duża – zabiegowi mogą się podać nawet osoby w wieku 80 lat. Dolna granica to minimum 18 lat, ale zabieg zazwyczaj wykonywany jest u pacjentów, którzy skończyli 25 lat.

    6 rzeczy które musisz wiedzieć przed przeszczepem

    Przeciwwskazania do wykonania przeszczepu włosów

    Przeszczep włosów z uwagi na swoją małoinwazyjną naturę, może być wykonany u większości osób, które są w dobrym stanie ogólnym. Jedynymi przeciwwskazaniami do zabiegu są:

    • Choroby skóry.
    • Cukrzyca.
    • Choroby układu krążenia.
    • Obniżona odporność organizmu.
    • Wyniszczenie organizmu.
    • Zły stan psychiczny.

    Możliwe powikłania po transplantacji włosów

    Powikłania po przeszczepie włosów występują bardzo rzadko i w przeważającej części przypadków są niegroźne. Do najczęstszych można zaliczyć przedłużający się obrzęk skóry głowy, infekcje skóry, czasowe zaburzenia czucia bądź niewielkie torbiele. Odsetek takich przypadków jest jednak bardzo mały.

    Przeszczep włosów – cena

    Koszt przeszczepu włosów określany jest na podstawie ilości wszczepów, które należy wykonać. Cena za graft – czyli jeden przeszczep określana jest indywidualnie. Ważnym elementem jest również wybrana metoda. Przeszczep włosów daje rezultat na całe życie, gdyż przeszczepione włosy już nigdy nie wypadają. Rozmaite terapie oraz kosmetyki trychologiczne mogą czasowo zaleczyć nasze przypadłości lub wzmocnić włosy jednak nie są stałym rozwiązaniem. Dlatego przy ocenie kosztów warto wziąć to pod uwagę.

    Przeszczep włosów – opinie

    Przeszczep włosów jest metodą bardzo bezpieczną i dającą doskonałe rezultaty. Nie ma obawy o to, że przeszczepione włosy się „nie przyjmą”. Już po trzech miesiącach z mieszków włosowych zaczynają wyrastać nowe włosy, które są nie do odróżnienia od tych, które naturalnie wyrastają na głowie.

    Zdecydowana większość osób, które poddały się zabiegowi transplantacji – zarówno kobiet, jak i mężczyzn – jest w pełni zadowolona z zabiegu nie tylko w kontekście estetycznym, ale też psychicznym. Przeszczep włosów poprawia samopoczucie i zwiększa pewność siebie, co ma przełożenie na wszystkie sfery życia.

    Transplantacja włosów nie jest bolesnym zabiegiem. Pacjent dostaje leki znieczulające, które zapewniają komfort i czasami też środki uspokajające, które zmniejszają uczucie podenerwowania, które może towarzyszyć zabiegowi.