przeszczep-wlosow-fue-unshaven-2

Przeszczep FUE czy STRIP?

(1 votes, average: 5,00 out of 5)

Plan artykułu
  Add a header to begin generating the table of contents

  Przeszczep FUE czy STRIP?

  Wybierz swoją metodę przeszczepu włosów

  Łysienie to ogromny problem dla wielu ludzi. Ciężko je zatrzymać, jeszcze trudniej zwalczyć, dlatego też duża część łysiejących osób decyduje się na skorzystanie z zabiegu przeszczepu włosów, gwarantującego pewny i trwały efekt. Zanim zdecydujemy się na zabieg, musimy wpierw poznać stosowane przez klinikę metody. Obecnie stosowane są dwie techniki, opierające się o pobranie mieszków włosowych z części głowy i przeszczepieniu ich tam, gdzie włosy już zanikły. Przyjrzyjmy się temu, jak dokładnie wyglądają.

  Metoda STRIP

  Metoda przeszczepu włosów STRIP polega na pobraniu materiału do przeszczepu z tylnej części głowy (który nie polega działaniu DHT odpowiedzialnego za łysienie, co oznacza, że przeszczep będzie trwały) i jego późniejszego podzielenia na pojedyncze implanty. Pobierany jest duży fragment skóry, co skutkuje pozostałością w postaci nieatrakcyjnej blizny, która na szczęście z czasem pozostaje przykryta odrastającymi włosami. 

  Czas zabiegu zależy od liczby przeszczepów. Przy 1000 przeszczepów jest to około 2-3 godziny, przy 2000 nawet 5-6 godzin. Po zabiegu następuje faza gojenia trwająca około 2-3 miesiące, po której włosy zaczynają rosnąć w normalnym tempie.

  Metoda FUE

  Metoda FUE jest dużo bardziej nowoczesna i powoli staje się standardem. W tym przypadku pobiera się pojedyncze jednostki mieszków włosowych. Dzięki temu rozwiązaniu lekarz prowadzący zabieg ma możliwość wyboru najlepszej jakości materiału transplantacyjnego. Co więcej, nie ma tu nawet mowy o żadnych widocznych bliznach, gdyż sama metoda przeszczepu włosów FUE jest znacznie mniej inwazyjna niż STRIP. Na skórze głowy pozostają jedynie małe nacięcia, które zazwyczaj całkowicie się goją. Obecnie istnieje także możliwość wykonania zabiegu przy pomocy metody FUE Unshaven, która nie wymaga nawet golenia głowy przed przeszczepem, dzięki czemu już po kilku dniach właściwie nie widać tego, że przechodziliśmy zabieg.

  Metoda FUE jest bardziej czasochłonna, przez co sam zabieg trwa dłużej niż w przypadku STRIP, ale w zamian za to okres rekonwalescencji jest znacznie krótszy.

  Którą metodę przeszczepu powinniśmy wybrać?

  Metoda STRIP to starsze rozwiązanie, które jest znacznie mniej dokładne, a w dodatku pozostawia efekty w postaci mało atrakcyjnej blizny w tylnej części głowy. Jest ona jednak nieco tańsza niż metoda FUE, gdyż wymaga mniejszego napracowania się i dokładności. Musimy się jednak liczyć z tym, że pozostanie nam trwałe oszpecenie, które będzie widoczne, gdy zdecydujemy się na krótką fryzurę.

  Metoda FUE staje się coraz bardziej popularna i to właśnie na nią najczęściej decydują się osoby, które chcą przejść zabieg przeszczepu włosów. Mimo że jest ona nieco droższa, to nie pozostawia na skórze głowy nieatrakcyjnych blizn. Z tego powodu jest to dużo lepszy wybór, w szczególności dla mężczyzn, którzy planują w przyszłości noszenie krótkich fryzur. 

  Nie warto się więc zastanawiać i jeśli tylko fundusze na to pozwalają, lepiej będzie wybrać metodę przeszczep włosów metodą FUE. Dzięki niej już po dwóch tygodniach będziemy mogli cieszyć się nową, trwałą fryzurą.