Mature man applying hair gel in the bathroom

Pięlęgnacja skóry głowy i włosów po przeszczepie

(3 votes, average: 4,00 out of 5)

Plan artykułu
  Add a header to begin generating the table of contents

  Pięlęgnacja skóry głowy i włosów po przeszczepie

  Jak prowadzić pielęgnacje włosów i skóry głowy po przeszczepie włosów

   

  Pielęgnacja włosów po przeszczepie to ważne zagadnienie, dla osób, które zdecydowały się na przeszczep. Jednak pierwsze, o co musisz zadbać po przeszczepie włosów, to utrzymanie świeżo operowanej skóry z dala od światła słonecznego. Operacja spowoduje, że skóra będzie szczególnie wrażliwa. Chroniąc ją przed światłem i pozostając przez jakiś czas w domu, a następnie nosząc nakrycie głowy zapewnisz sobie szybszy powrót do codziennych spraw i pozwolisz na szybsze zagojenie ran po przeszczepie włosów. 

   

  Na co zwracać uwagę bezpośrednio po przeszczepie włosów

   

  Jeden z kroków by zadbać o włosy po przeszczepie to zakup odpowiedniego nakrycia głowy. Nie ma znaczenia, czy będzie to czapka czy kapelusz, pod warunkiem, że jest dość luźny, tak aby nie ocierał się o nowe przeszczepy włosów. To bardzo ważne, by nie nadwyrężać nowo przeszczepionych włosów. Nie powinieneś też nosić go zbyt długo. Po kilku tygodniach możesz zastąpić czapkę filtrem przeciwsłonecznym. Powinien mieć SPF co najmniej 30.

   

  Zadbaj o właściwy przepływ krwi po przeszczepie

   

  Pielęgnacja włosów po przeszczepie to też zadbanie o to by nic im nie przeszkadzało w odpowiedniej rekonwalescencji po samym przeszczepie. Właściwy przepływ krwi będzie miał duży wpływ na szybkość gojenia się ran. Upewnij się, że masz wystarczający przepływ krwi w nocy. Możesz to zrobić, śpiąc na poduszkach, aby podnieść głowę. Polecamy użycie specjalnie do tego wykonanych poduszek w kształcie klina.

  Jak dbać o włosy po zabiegu przeszczepu włosów

  Nie przemęczaj się i odpuść prace fizyczne i sport

   

  Z drugiej strony nie chcesz zbyt dużego przepływu krwi. Powinieneś dużo odpoczywać po operacji przeszczepu włosów. Przez pierwsze kilka tygodni nie jest mądrze angażować się w żadne wymagające fizycznie czynności. Wtedy przepływ krwi będzie za duży, a wzrost ciśnienia krwi może mieć negatywne skutki dla nowych przeszczepów. Oznacza to, że po przeszczepie włosów należy zrezygnować z używek takich jak kawa, papierosy czy alkohol przynajmniej na 21 dni po przeszczepie.

   

  Pięlęgnacja i mycie włosów po przeszczepie

   

  Mycie włosów po przeszczepie to kolejny kluczowy element, który może wpłynąć na jakość implantów. Ważne jest, aby oczyścić włosy zgodnie z zaleceniami lekarza po operacji przeszczepu włosów. 

  Pierwsze mycie głowy powinno zostać wykonane 3 dnia po zabiegu przeszczepu włosów. Od tego dnia włosy należy myć co dziennie. Konieczne jest delikatne, ale dokładne czyszczenie. Unikaj pocierania, nacisku i przeciągania dłonią po skórze głowy, na której są przeszczepione włosy. Okolice miejsca, w których był wykonywany przeszczep włosów jest wrażliwa, dlatego mycie włosów należy wykonywać przy pomocy środka o pk 5.5-5.8 z lekkim strumieniem wody o temperaturze do 40 stopni. Strumień wody powinien omijać miejsce biorcze. 

  Dla ułatwienia pierwszych myć głowy, szampon do mycia włosów można rozpuścić w szklance wody, by zapewnić możliwie najdelikatniejszy sposób mycia.  

  Włosy myjemy raczej wklepując preparat niż masując skórę głowy z pominięciem miejsca dawczego i biorczego – każde tarcie może powodować nadwyrężenie nowo przeszczepionych cebulek włosów dlatego, podobnie jak w przypadku nakrycia głowy powinniśmy dbać o to by nie narażać głowy na nacisk czy nawet dotyk.

  Głowę najlepiej pozostawić do całkowitego wyschnięcia po wstępnym osuszeniu ręcznikiem, którym dotykamy skórę głowy miejsce przy miejscu. Nie należy wycierać głowy ani mocno naciskać. Cały proces powinien być jak najmniej inwazyjny. Ręcznik po każdorazowym osuszeniu głowy powinien być wymieniony na nowy.

  W czasie mycia, delikatne krótkie włoski mogą wypadać. To zupełnie normalne. Nowo przeszczepione włosy będą wypadać przez pierwsze 7 do 14 dni, ze względu na szok zespołu mieszkowego. Na ich miejscu pojawią się nowe, mocne włosy.

  pielęgnacja włosów po przeszczepie

  Kosmetyki do włosów po przeszczepie

   

  Dodatkowa pielęgnacja włosów po przeszczepie to  jedna z przyjemności, na którą czeka każda osoba po przeszczepie. Jakiekolwiek kosmetyki do włosów można zacząć stosować po około 10 dniach, jednak jeśli nie jest to konieczne, unikanie dodatkowych zabiegów na skórze głowy i włosach, a także zapewnienie im odpowiedniej wentylacji pomoże w otrzymaniu jak najlepszego efektu po przeszczepie włosów.

   

  Dbaj o włosy po przeszczepie

   

  Lekarz zajmujący się przeszczepem umówi z Tobą wizyty mające na celu sprawdzenie efektów przeszczepu włosów. Pamiętaj, aby być na umówionym spotkaniu na czas. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące pielęgnacji włosów i skóry głowy po przeszczepie włosów, zawsze możesz się z nami skontaktować.

  Nasz lekarz powie Ci też, kiedy będziesz gotowy do użycia grzebienia i szczotki na nowych włosach.

  Na początku może się wydawać, że musisz bardzo uważać na włosy – i tak jest! Pielęgnacja włosów po przeszczepie nie powinna być zbyt drastyczna, w szczególności w pierwszych miesiącach po przeszczepie. Jednak po niedługim czasie nowe włosy, będziesz mógł traktować zupełnie zwyczajnie.

   

  Podjęcie decyzji o przeszczepie włosów

   

  Po podjęciu decyzji o operacji przeszczepu włosów prawdopodobnie od razu myślisz o swoich planach pooperacyjnych. Najprawdopodobniej też nie możesz się doczekać, aby zobaczyć twarze znajomych i znajomych, kiedy zauważą twoją nową, pełną włosów głowę. Jednak abyś mógł to, poza odpowiednią pielęgnacją, musisz podjąć odpowiednią decyzję co do specjalistów, którzy wykonają przeszczep włosów.

  Pamiętaj, że wybór miejsca, w którym wykonasz przeszczep włosów jest bardzo ważny, tak samo jak metoda, na którą się zdecydujesz. Jeśli chcesz jak najszybciej wrócić do życia po operacji, najlepiej jest się zdecydować na przeszczep włosów FUE Unshaven, który wykonywany jest tylko w Medical Hair.