Po

Kuracja włosów, a przeszczep włosów, co wybrać?

(No Ratings Yet)

Plan artykułu
  Add a header to begin generating the table of contents

  Kuracja włosów, a przeszczep włosów, co wybrać?

  Łysienie to jedna z najbardziej powszechnych dolegliwości trapiących ludzi w obecnych czasach. Skoro jest tak bardzo popularna, nie powinna budzić specjalnych emocji. Tymczasem jest zupełnie inaczej i większość osób dotkniętych problemem doznaje znacznego spadku jakości życia. Nie ma więc innego wyjścia, niż zacząć się temu przeciwstawiać. Jakie mamy możliwości?

  Kuracje farmakologiczne

  Łysienie możemy próbować zatrzymać, stosując różnego rodzaju kuracje. Jednym ze sposobów mogą być odżywki do włosów, zawierające w sobie keratynę, minerały i witaminy mające za zadanie wzmocnić kondycję mieszków włosowych, poprawić stan skóry i pozostałych włosów oraz doprowadzić do tego, że na głowie pojawi się nowy, dużo mocniejszy zarost. O ile jednak ma to sens, w momencie, gdy łysienie dopiero się rozpoczyna, tak w nieco bardziej zaawansowanych przypadkach niekoniecznie uda się osiągnąć wymierne efekty. Gdyby było to takie proste i do odzyskania włosów trzeba było tylko smarować głowę odżywkami, to czy byłoby na świecie tak wielu łysych ludzi? O tym, że nie jest to takie proste, świadczy m.in. fakt, że tak wielu słynnych i bogatych ludzi ma problemy z włosami, mimo tego, że mają dostęp do najlepszych specyfików. 

  Kuracje farmakologiczne to dobry sposób na dopełnienie przeszczepu włosów

  Nie należy jednak całkowicie skreślać farmakologicznych sposobów. Przede wszystkim są one tanie i mogą znacząco spowolnić wypadanie włosów. Należy się jednak liczyć z tym, że kuracja będzie długotrwała, a wymierne efekty pojawią się dopiero po kilku miesiącach. W przypadku leczenia przy pomocy odżywek lub tabletek należy być też konsekwentnym i pamiętać o tym, żeby stosować je regularnie. Nawet kilka dni przerwy może przekreślić kilkumiesięczne starania.

  W leczeniu łysienia androgenowego stosuje się często tabletki blokujące przekształcani się testosteronu w hormon DHT, sprzyjający łysieniu. Produkt dostępny jest na receptę i charakteryzuje się dużą skutecznością, ale nie jest zupełnie obojętny dla organizmu. Efektem ubocznym mogą być m.in. zaburzenia funkcji seksualnych, czego raczej nikt nie chciałby doświadczyć, nawet kosztem bujnej fryzury. Pierwsze efekty stosowania tabletek pojawiają się po mniej więcej trzech miesiącach.

  Inne sposoby na pobudzenie wzrostu włosów

  Powszechnie stosowane są także zabiegi laserowe oraz mezoterapia. Ten pierwszy sposób poprawia krążenie krwi, co zwiększa porost włosów. Niestety, żeby efekty były widoczne, kuracja powinna trwać przynajmniej rok, a później należy wykonywać zabiegi podtrzymujące. Mezoterapia to zabieg polegający na pozyskaniu osocza bogatopłytkowego dzięki wcześniejszemu odwirowaniu go w specjalnej aparaturze z krwi  pacjenta. Jest to bardzo dobry zabieg wspomagający wiele kuracji, również przeszczepy włosów, po zabiegu. Jednak nie gwarantuje on pełnego sukcesu w zagęszczeniu naszych fryzur.

  A może przeszczep włosów? 

  Przeszczep włosów jest coraz częściej wybieranym sposobem. Dlaczego tak jest? Mimo dużych kosztów gwarantuje on nam trwały efekt, co oznacza, że wystarczy poświęcić jeden dzień i później już do końca życia będziemy mogli cieszyć się bujnymi włosami. Pojedynczy zabieg trwa kilka godzin, ale w porównaniu z innymi sposobami jest zdecydowanie bardziej skuteczny i w ostatecznym rozrachunku pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. 

  Przeszczep włosów jest najlepszym sposobem na łysienie. Mimo tego, że wymaga od nas jednorazowe poniesienia dużych kosztów, to zaoszczędzony czas jest bezcenny.