Utrata włosów jest poważnym problemem dla wielu osób. Na szczęście nie jesteśmy osamotnieni w walce. Jeszcze do niedawna stosowano tylko naturalne metody, mające za zadanie opóźnić i zapobiec postępującym procesom łysienia, obecnie mamy nieco więcej możliwości. Przeszczep włosów staje się coraz bardziej popularną opcją, ale niestety istnieją pewne przeciwwskazania, które nie pozwalają skorzystać z niego niektórym osobom. Nie należy także od razu rzucać się na głęboką wodę, gdyż zabieg ten należy dokładnie przemyśleć i skonsultować z lekarzem prowadzącym.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg przeszczepu włosów?
Przeszczep włosów polecany jest osobom, które straciły dużą część włosów w wyniku choroby lub wypadku. Skorzystać z niego mogą również ci, którzy cierpią na łysinie bliznowaciejące lub androgenowe. Sam proces polega na pobraniu mieszków włosowych z fragmentu głowy, na którym pozostało bujne owłosienie (najczęściej jest to potylica) i przeszczepieniu ich w inne obszary głowy lub ciała. Włosy, które odrosną z przeszczepionych meszków, wyglądają naturalnie i są trwałe.
Przeciwwskazania do przeszczepu włosów
Zabieg przeszczepu włosów nie nadaje się dla każdego. Nie mogą z niego skorzystać osoby:
- leczące się przeciwnowotworowo,
- cukrzycy,
- mające problemy sercowo-naczyniowe,
- cierpiące na zapalenie skóry głowy,
- cierpiące na zaburzenia hormonalne.
Należy pamiętać, że ostateczną decyzję powinien podjąć lekarz specjalista, który dokładnie przebada nasz organizm i przedstawi ewentualne konsekwencje podjęcia się zabiegu.
Kiedy najlepiej wykonać przeszczep włosów?
Przeszczep włosów można wykonać po przeżyciu ciężkiej choroby lub wypadku, których efektem jest znaczny ubytek mieszków włosowych. W takim przypadku, o ile tylko nie cierpimy na dolegliwości wymienione w poprzednim akapicie, nie ma żadnych przeciwwskazań, by podjąć się zabiegowi. Oczywiście, nie możemy podejmować decyzji na własną rękę. Każda osoba, chcąca poddać się przeszczepowi włosów, powinna wpierw umówić się na konsultacje z lekarzem specjalistą.
Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku postępującego łysienia. Tutaj nie możemy od razu zdecydować się na zabieg przeszczepu włosów. Na początku, gdy łysina jest jeszcze niezauważalna, warto udać się na wizytę do naszego trychologa by ocenić sytuację i mieć pełny obraz sytuacji, oraz możliwości leczenia.
Można również skorzystać z naszej darmowej konsutlacji przed przeszczepem włosów, która nie zobowiązuje do żadnych działań. Pełny spis dat, w których przeprowadzane są konsultacje znajdziecie na podstronie Konsultacje.
Zdecyduję się na przeszczep włosów!
W momencie, w którym zmiany na naszej głowie zaczną być widoczne, a łysina stanie się przeszkodą, warto zacząć przygotowanie do zabiegu przeszczepu włosów. Na początku najlepiej zapoznać się z ofertą klinik i opisami stosowanych przez nie metod oraz umówić się na konsultacje z trychologiem i osobą wykonującą przeszczepy, celem wykrycia przyczyny i znalezienia odpowiedniej formy leczenia.
Nasza klinika zapewnia darmowe konsultacje przed przeszczepami włosów, a także, jako jedyna w Polsce wykonuje, przeszczepy FUE Unshaven i FUE za pomocą FUE Extractor. To narzędzie w połączeniu z naszymi specjalistami-chirurgami, daje najlepsze efekty, niedostępne dla żadnych robotów. Dzięki precyzyjnym pobraniom materiału do przeszczepu.