Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności   
AKCEPTUJĘ

Operacje

Celem transplantacji jest wszczepienie włosów w miejsca wyłysiałe i przerzedzone. Leczenie nie powinno przy tym pozostawiać widocznych śladów. W trakcie konsultacji omawiane są z pacjentem jego oczekiwania i realne możliwości ich spełnienia. Chirurg przed zabiegiem ustala z pacjentem ostateczny zakres operacji oraz wykonuje dokumentację fotograficzną. Wstępną czynnością jest podanie leków mających za zadanie przygotować organizm pacjenta do zabiegu oraz ostrzyżenie włosów w miejscu dawczym i biorczym o ile zachodzi taka potrzeba. Następnie wykonuje się znieczulenie miejscowe obszaru operacyjnego, co zabezpiecza pacjenta przed jakimkolwiek bólem przez cały okres trwania zabiegu jak i kilka godzin po jego zakończeniu.

Po tych przygotowaniach przechodzi się do sterylnej sali zabiegowej. W zależności od zastosowanej metody, tkanki do przeszczepu pobieramy z części potylicznej głowy w kształcie wąskiego paska (STRIP) a samo miejsce pobrania zszywa się brzeg do brzegu lub jak w przypadku metody FUE pobieramy pojedynczo transplanty o średnicy 0,8 mm przy pomocy urządzenia FUE Extractor.

Po uzyskaniu materiału do przeszczepu kolejnym etapem jest przygotowanie miejsc wyłysiałych lub przerzedzonych na przyjęcie przeszczepów. Wykonujemy mikronakłucia maksymalnie blisko siebie pod odpowiednim kątem. W ten sposób osiąga się optymalną gęstość oraz naturalny kierunek wzrostu włosów.

Doświadczenia ostatnich dziesięciu lat dowodzą, że niezależnie od przygotowania powierzchni skóry do przyjęcia transplantów dobre wyniki osiąga się głównie dzięki doświadczeniu zespołu operującego i wielkości transplantów. To precyzja ręki chirurga decyduje o tym, czy zostaną wszczepione możliwie najmniejsze transplanty, możliwie blisko siebie i pod właściwym kątem. Te właśnie elementy mają istotny wpływ na przyszły naturalny wygląd fryzury.

Koncepcja leczeniaPrzeszczep włosów w pewny i bezpieczny sposób oferuje naturalną, estetyczną możliwość skutecznego oraz trwałego przeciwstawienia się typowo męskiemu tworzeniu się łysiny. Z wieńca włosów, który nie jest dotknięty niebezpieczeństwem wypadania, można pobrać do 50% mieszków włosowych (cebulek). Mieszki te wraz z częścią tkanki skórnej lekarz przeszczepia w miejsca ubytku. Dzięki zachowanej informacji genetycznej będą one produkować włosy przez całe życie. Włosy, które pozostaną w miejscu pobrania muszą wystarczyć do zapewnienia naturalnego wyglądu tylnej części głowy. Nie jest zatem możliwe pokrycie dużej łysiny, której towarzyszy mały wieniec włosów. Przy planowaniu zabiegu istotne znaczenie ma indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Opis metody

Uznane metody transplantacji włosów - które stosujemy - oferują bezpieczeństwo i powodzenie. Zabiegi przebiegają prawie bezboleśnie i pozostawiają bardzo małe ślady na skórze, które w procesie normalnego gojenia szybko zanikają lub zostają natychmiast zakryte przez włosy resztkowe.

Pobyt pacjenta w miejscu zabiegu jest ograniczony do kilku godzin. Nie wszystkie życzenia mogą być spełnione, ale kto wyrazi zgodę na kompromis, ten nie będzie rozczarowany i przez całe życie będzie mógł cieszyć się swymi przeszczepionymi włosami. Transplantacje włosów wykonujemy wyłącznie przy użyciu metod sprawdzonych i uznanych. Stosujemy mikrotransplanty składające się z 1 do 3 włosów, które następnie wstawiane są w nakłucia o średnicy 0,8 mm skórze głowy.

Szczególną uwagę poświęcamy rzetelnej koncepcji leczenia, zalecamy leczenie lub odradzamy je, zależnie od wskazań. Opieramy się na wieloletnim doświadczeniu naszych zespołów operacyjnych. Zapewniamy wysoką jakość zabiegów.

Historia transplantacji

Każdy człowiek posiada niepowtarzalną genetycznie strukturę białkową. Układ obronny organizmu potrafi ją rozpoznać jako własną, co w praktyce oznacza, że obca tkanka zostanie odrzucona, własna zaś nie. Jest to szczególnie istotne w chirurgii kosmetycznej, gdzie może być brana pod uwagę tylko transplantacja własnej tkanki, eliminująca ryzyko odrzucenia przeszczepu. Po raz pierwszy możliwość przeszczepu włosów opisał w 1939 roku japoński specjalista S. Okuda. Jednak dopiero w latach pięćdziesiątych Amerykanin dr Norman Orentreich dokonał serii przeszczepów włosów i w 1959 roku zapoznał z wynikami szerszą publiczność. Przy użyciu okrągłych noży wycinał on cylindryczne fragmenty skóry o średnicy około 4 mm (tzw. "wycinki"), które wszczepiał w przygotowane uprzednio otwory w miejscach wyłysiałych. Niestety, po przeszczepie włosy rosły w charakterystyczne pęczki ("kępki"). Najważniejsze jednak było potwierdzenie, że przeszczepione włosy zachowały zdolność dalszego wzrostu. Ponieważ dawcą i biorcą był ten sam człowiek a przeszczepione włosy pochodziły z obszaru niewrażliwego na działanie testosteronu (tył głowy) - nie występował efekt ich odrzucenia i włosy rosły na nowym miejscu do końca życia. W latach siedemdziesiątych wielu lekarzy próbowało uniknąć efektu "pęczków" przez zastosowanie przeszczepów większych płatów skóry. Niestety, wyniki były dalekie od oczekiwań.

W 1981 roku, żyjący w Helsinkach lekarz Rolf Nördstrom opublikował pracę naukową, w której opisywał zastosowanie tzw. "mikrotransplantów". W 1984 roku ulepszona metoda stosowania mini i mikrotransplantów zdobyła powszechne uznanie. Na optymalny efekt końcowy przeszczepu istotny wpływ ma ilość włosów posiadanych przez pacjenta. Tylko włosy z tylnej części głowy (niewrażliwe na działanie testosteronu) nadają się, aby wykorzystać je jako transplanty. Ponadto pobranie tkanki z tego obszaru nie pozostawia we fryzurze żadnego widocznego śladu. Prawidłowo przeszczepione włosy rosną w nowym miejscu praktycznie do końca życia. Powyższa metoda służy równie dobrze do zagęszczania włosów.

Bezpłatne konsultacje

    Zakład Opieki Zdrowotnej Medical Hair proponuje przyszłym pacjentom skorzystanie z bezpłatnych konsultacji, w trakcie których istnieje możliwość obejrzenia efektów zabiegu transplantacji włosów.

  • Kliknij, aby poznać szczegóły

Historia jednego zabiegu

Pacjent przed zabiegiem.

Pacjent chwilę po zabiegu.

Pacjent 5 godzin po zabiegu.

Pacjent po 7 dniach.

Pacjent po 3 tygodniach.

Pacjent miesiąc po zabiegu.

7 miesięcy po zabiegu.